O firmie / Władze spółki
Stanisław Bieńkowski
Prezes Zarządu

Stanisław Bieńkowski

Twórca i wieloletni Prezes Spółki - piastuje tę funkcję od początku działalności firmy, tj. od 1985 r. Kieruje całą Grupą Stelmet, wyznacza kierunki jej rozwoju i odpowiada za strategię. Strategicznie nadzoruje działalność w obszarze drewnianej architektury ogrodowej (DAO). Ponadto bezpośrednio nadzoruje pion personalny, zakupów oraz IT.

Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze.

Przemysław Bieńkowski
Wiceprezes Zarządu

Przemysław Bieńkowski

Kieruje i nadzoruje obszar finansów, pion techniczny oraz sprzedaż i produkcję pelletu. Związany ze Spółką od 2006 r., a od 2007 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Wcześniej analityk w BRE Corporate Finance.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek Finanse i Bankowość).

Andrzej Trybuś
Wiceprezes Zarządu

Andrzej Trybuś

Kieruje i nadzoruje obszar produkcji i sprzedaży drewnianej architektury ogrodowej (DAO) oraz pion logistyki. Związany jest ze Spółką od 2010 r. Wcześniej przez lata pracował w firmie Steinhoff, gdzie w latach 2001-2007 pełnił funkcję członka zarządu.

Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Licencjonowany wykładowca REFA.

Piotr Leszkowicz
Członek Zarządu

Piotr Leszkowicz

Operacyjnie kieruje pracą pionu finansów i księgowości, w skład którego wchodzi także dział controllingu. Podlega pod Wiceprezesa Zarządu. Związany ze Spółką od 2008 r. Poprzednio Członek Zarządu w Grupie Steinhoff.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Elektroniki.

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Paweł Dąbek

Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował prawo na Uniwersytecie w Ljubljanie oraz ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku menadżer sportu. Prowadzi kancelarię adwokacką.

Sekretarz Rady Nadzorczej

Andrzej Markiewicz

Członek Rady Nadzorczej spełniający kryteria niezależności. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku marketingu i zarządzania.  Współpracował z mCorporate Finance (d. BRE Corporate Finance) na stanowisku wicedyrektora, a następnie dyrektora (2006-2016). Od kwietnia 2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą jako niezależny bankier inwestycyjny. Wcześniej był analitykiem m.in. w Krakowskim Domu Maklerskim, AmerLex oraz LG Petro Bank. Pracował również m.in. dla iSpark oraz Polkomtel S.A. Przez 5 lat pełnił funkcję członka rady nadzorczej Betacom.

Członek Rady Nadzorczej

Małgorzata Bieńkowska

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na kierunku pedagogika szkolna. Związana ze Spółką oraz jej poprzednikami prawnymi od 1985 r. W latach 1985-2006 pełniła funkcję doradcy ds. marketingowych. Wieloletni członek Rady Nadzorczej oraz rad nadzorczych poprzedników prawnych Spółki.

Członek Rady Nadzorczej

dr Dominika Bieńkowska

Absolwentka Uniwersytetu Wisconsin-Madison na kierunku biologii molekularnej, uzyskała stopień naukowy doktora w tej samej dziedzinie na Uniwersytecie w Wiedniu. W 2014 r. uzyskała stopień MBA (Master of Business Administration) w Europejskiej Szkole Zarządzania i Technologii w Berlinie. W okresie od listopada 2013 r. do marca 2015 r. zajmowała w Spółce stanowisko doradcy Zarządu ds. nowych technologii, a następnie od marca 2015 r. do końca stycznia 2016 r. managera ds. rozwoju.

Członek Rady Nadzorczej

Piotr Łagowski

Członek Rady Nadzorczej spełniający kryteria niezależności. Piotr Łagowski rozpoczął karierę zawodową w 1992 r. podejmując współpracę z ING BH Consultants, następnie, związany z Hanseatic Investment Services. W latach 1995-1999 pełnił rolę dyrektora inwestycyjnego w funduszu Creditanstalt-SCG Fund Management. Następnie związany z grupą kapitałową Zakładów Płyt Wiórowych w Grajewie (obecnie Pfleiderer Grajewo). W kolejnych latach pełnił funkcję dyrektora w Pekao Access (2001-2005) oraz członka zarządu i dyrektora ds. rozwoju spółek Boryszew oraz Impexmetal (2005-2006). Od 2007 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego.

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
tel. 68 329 38 00, fax 68 329 38 07, e-mail stelmet@stelmet.com

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Czego szukasz?
Stelmet S.A. nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu