O firmie / Władze spółki
Stanisław Bieńkowski
Prezes Zarządu

Stanisław Bieńkowski

Twórca i wieloletni Prezes Spółki - piastuje tę funkcję od początku działalności firmy, tj. od 1985 r. Kieruje całą Grupą Stelmet, wyznacza kierunki jej rozwoju i odpowiada za strategię. Strategicznie nadzoruje działalność w obszarze drewnianej architektury ogrodowej (DAO). Ponadto bezpośrednio nadzoruje pion personalny, zakupów oraz IT.

Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze.

Andrzej Trybuś
Wiceprezes Zarządu

Andrzej Trybuś

Kieruje i nadzoruje obszar produkcji i sprzedaży drewnianej architektury ogrodowej (DAO) i pellet oraz pion logistyki. Związany jest ze Spółką od 2010 r. Wcześniej przez lata pracował w firmie Steinhoff, gdzie w latach 2001-2007 pełnił funkcję członka zarządu.

Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Licencjonowany wykładowca REFA.

Piotr Leszkowicz
Członek Zarządu

Piotr Leszkowicz

Kieruje i nadzoruje pracą pionu finansów i księgowości, w skład którego wchodzi także dział controllingu. Związany ze Spółką od 2008 r. Poprzednio Członek Zarządu w Grupie Steinhoff.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Elektroniki.

dr Dominika Bieńkowska
Członek Zarządu

dr Dominika Bieńkowska

Odpowiada za obszar rozwoju nowych rynków na arenie światowej oraz innowacyjności technologicznej. Ze Spółką związana jest od 2013 r. Współzałożycielka firmy ÜberEnergy, wykorzystującej nowe technologie, w tym sztuczną inteligencję, do sterowania zużyciem energii i minimalizowaniem strat energii w budownictwie mieszkaniowym.

Absolwentka Uniwersytetu Wisconsin-Madison na kierunku biologii molekularnej. Uzyskała stopień naukowy doktora w tej dziedzinie na Uniwersytecie w Wiedniu. Ma również stopień MBA (Master of Business Administration) uzyskany w Europejskiej Szkole Zarządzania i Technologii w Berlinie.

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Przemysław Bieńkowski

Związany ze Spółką od 2006 r., a od 2007 r. do końca marca 2018 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. Wcześniej analityk w BRE Corporate Finance.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek Finanse i Bankowość).

Sekretarz Rady Nadzorczej

Andrzej Markiewicz

Członek Rady Nadzorczej spełniający kryteria niezależności. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku marketingu i zarządzania.  Współpracował z mCorporate Finance (d. BRE Corporate Finance) na stanowisku wicedyrektora, a następnie dyrektora (2006-2016). Od kwietnia 2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą jako niezależny bankier inwestycyjny. Wcześniej był analitykiem m.in. w Krakowskim Domu Maklerskim, AmerLex oraz LG Petro Bank. Pracował również m.in. dla iSpark oraz Polkomtel S.A. Przez 5 lat pełnił funkcję członka rady nadzorczej Betacom.

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Paweł Dąbek

Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował prawo na Uniwersytecie w Ljubljanie oraz ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku menadżer sportu. Prowadzi kancelarię adwokacką.

Członek Rady Nadzorczej

Małgorzata Bieńkowska

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na kierunku pedagogika szkolna. Związana ze Spółką oraz jej poprzednikami prawnymi od 1985 r. W latach 1985-2006 pełniła funkcję doradcy ds. marketingowych. Wieloletni członek Rady Nadzorczej oraz rad nadzorczych poprzedników prawnych Spółki.

Członek Rady Nadzorczej

Piotr Łagowski

Członek Rady Nadzorczej spełniający kryteria niezależności. Piotr Łagowski rozpoczął karierę zawodową w 1992 r. podejmując współpracę z ING BH Consultants, następnie, związany z Hanseatic Investment Services. W latach 1995-1999 pełnił rolę dyrektora inwestycyjnego w funduszu Creditanstalt-SCG Fund Management. Następnie związany z grupą kapitałową Zakładów Płyt Wiórowych w Grajewie (obecnie Pfleiderer Grajewo). W kolejnych latach pełnił funkcję dyrektora w Pekao Access (2001-2005) oraz członka zarządu i dyrektora ds. rozwoju spółek Boryszew oraz Impexmetal (2005-2006). Od 2007 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego.

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
tel. 68 329 38 00, fax 68 329 38 07, e-mail stelmet@stelmet.com

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij
Stelmet S.A. nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu