O firmie / Otoczenie rynkowe

Odbiorcy w ponad 25 krajach

Większość produktów Grupy Stelmet sprzedawana jest poza granicami Polski. Trafiają one do odbiorców w ponad 25 krajach, głównie do czołowych europejskich sieci sklepów DIY („Zrób To Sam") i specjalistycznych marketów budowlanych. W roku obrotowym 2014/2015 sprzedaż na rynki zagraniczne stanowiła ponad 85% łącznych przychodów Grupy.

Dystrybutor pierwszego wyboru

Kluczowymi rynkami dla Grupy Stelmet są Wielka Brytania, Francja i Niemcy, czyli trzy największe pod względem wartości rynki drewnianej architektury ogrodowej w Europie. Stelmet jest obecny na rynku europejskim od ponad 25 lat, potrafiąc realizować zamówienia o dużej skali, szerokim zasięgu geograficznym, skomplikowanym asortymencie oraz krótkich terminach realizacji. W efekcie, Grupa Stelmet jest dystrybutorem pierwszego wyboru dla największych sprzedawców detalicznych drewnianej architektury ogrodowej w Europie.

Kto jest naszym Klientem?

Dostarczamy produkty na największe rynki Unii Europejskiej

Jesteśmy liderem rynku w Polsce i Europie. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestawać. W 2017 r. dostarczyliśmy pierwszą partię towaru do Stanów Zjednoczonych.

25+

krajów w Europie i poza jej granicami

Dostarczamy produkty na największe rynki Unii Europejskiej

Stelmet to nr 1 w Polsce i Europie

Na podstawie dostępnych informacji i własnej oceny możliwości konkurentów, Zarząd Spółki ocenia, że pod względem wolumenu produkcji w m3 Grupa Stelmet jest największym w Polsce i Europie pionowo zintegrowanym producentem i dystrybutorem drewnianej architektury ogrodowej.

Udział na rynkach zagranicznych

Według raportu firmy doradczej OC&C, szacowana łączna wartość produktów architektury ogrodowej sprzedawanych na 8 największych rynkach Europy (tj. Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Hiszpania, Włochy, Belgia oraz Holandia) wynosi blisko 3 mld EUR (według cen producentów) rocznie. Z tego około 1,9 mld EUR dotyczy kategorii produktów, które znajdują się w ofercie Grupy Stelmet. Ponadto raport ten wskazuje, że na trzech największych rynkach drewnianej architektury ogrodowej w Europie, czyli w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemczech, Grupa posiada odpowiednio 8-9%, 8-9% oraz 5-6% udział.

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
tel. 68 329 38 00, fax 68 329 38 07, e-mail stelmet@stelmet.com

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij
Stelmet S.A. nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu