O firmie / Historia
30
lat

Od 30 lat łączymy tradycyjne rzemiosło i nowoczesne technologie. Stale weryfikujemy potrzeby konsumentów, dzięki czemu tworzymy innowacyjne rozwiązania, oparte na solidnych fundamentach.

Stelmet to firma z ponad 30-letnią historią. W 1985 r. Stanisław Bieńkowski, założyciel i Prezes Zarządu Stelmet S.A., uruchomił produkcję drewnianych elementów architektury ogrodowej. W kolejnych latach spółka zwiększała produkcję, rozpoczęła eksport i stała się wiodącym w Polsce i Europie producentem drewnianej architektury ogrodowej. Nasza wiedza i doświadczenie dają nam solidne fundamenty pod dalszy rozwój.

Poznaj historię naszej firmy

1985 - 2019

Rozwój Stelmet znakomicie obrazują przełomowe momenty w naszej historii. Od uruchomienia produkcji w 1985 r., przez wejście na rynki zagraniczne, po zbudowanie pozycji lidera w Europie.

2016

Uruchomienie zakładu w Grudziądzu

Uruchomienie zakładu produkcyjnego MrGarden w Grudziądzu. Nowo wybudowane hale zajmują powierzchnię aż 4,5 ha, zapewniając tym samym wygodę i sprawne działanie, a docelowe nominalne moce produkcyjne to 250 tys. m3 drewnianej architektury ogrodowej rocznie.

2014

Przejęcie firmy Grange Fencing w Wielkiej Brytanii

Grange Fencing, jest drugim co do wielkości dystrybutorem drewnianej architektury ogrodowej na Wyspach Brytyjskich. Przejęcie firmy umożliwiło zdobycie nowych klientów i dalsze powiększenie udziałów na rynkach zagranicznych.

2008

Zakład pelletu w Zielonej Górze

Rozpoczęcie produkcji pellet (zaliczanego do najbardziej efektywnych źródeł energii) w nowoczesnym zakładzie w Zielonej Górze, tuż obok zakładu drewnianej architektury ogrodowej. 

2007

Nowy zakład główny w Zielonej Górze

Uruchomienie zakładu w Zielonej Górze, który pozostaje głównym zakładem Grupy Stelmet. Po wybudowaniu zakładu podwoiły się moce produkcyjne Spółki (zwiększyły się o około 144 tysięcy m³ wyrobu gotowego rocznie). 

2000

Zakład w Lubięcinie

Uruchomienie nowego zakładu produkującego drewnianą architekturę ogrodową. Zakład wytwarza elementy drewnianej architektury ogrodowej, ale dysponuje także malarnią i suszarnią

1991

Wejście na rynki zagraniczne

Rozpoczęcie produkcji w zakładzie w Jeleniowie i rozpoczęcie eksportu produktów Stelmet. Od tamtej pory firma systematycznie zdobywa nowe zagraniczne rynki i dynamicznie się rozwija.

1985

Początki działalności Stelmet

W 1985 r. Stanisław Bieńkowski, założyciel i Prezes Zarządu Stelmet S.A., uruchomił produkcję drewnianych elementów architektury ogrodowej.

Wiedza poparta doświadczeniem

Ponad 30 lat tradycji połączonej z innowacyjnymi rozwiązaniami

Łączymy doświadczenie z przewagą technologiczną i nieustannym dążeniem do rozwoju. Stale zdobywamy nowe rynki, a na całym świecie przybywa zadowolonych użytkowników architektury ogrodowej Stelmet.

Ponad 30 lat tradycji połączonej z innowacyjnymi rozwiązaniami

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
tel. 68 329 38 00, fax 68 329 38 07, e-mail stelmet@stelmet.com

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij
Stelmet S.A. nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu