O firmie / Działalność

Czym się zajmujemy i co oferujemy?

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej

Wytwarzamy wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące różnego rodzaju produkty: płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do grodzenia, wyposażania oraz dekoracji ogrodów, parków, tarasów i wszelkiego rodzaju przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Asortyment Grupy Stelmet obejmuje ponad 2,6 tys. wzorów wyrobów. Nasze produkty sprzedawane są w ponad 25 krajach, w tym na największych rynkach Unii Europejskiej - Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, gdzie Grupa Stelmet zdobyła silną pozycję.

1

Nr 1 w Polsce i Europie

pod względem wolumenu produkcji w m3

25+

Ponad 25 krajów

gdzie sprzedawane są produkty Stelmet

Wiedza poparta doświadczeniem

Ponad 30 lat tradycji połączonej z innowacyjnymi rozwiązaniami

Łączymy doświadczenie z przewagą technologiczną i nieustannym dążeniem do rozwoju. Stale zdobywamy nowe rynki, a na całym świecie przybywa zadowolonych użytkowników architektury ogrodowej Stelmet.

Ponad 30 lat tradycji połączonej z innowacyjnymi rozwiązaniami

100% wykorzystania surowca

W procesie przetwarzania drewna powstaje produkt uboczny (zrębki, trociny, wióry, zrzyny), który jest wykorzystywany przez Stelmet do produkcji pelletu albo też jest sprzedawany w postaci nieprzetworzonej. Umożliwia to nam 100% wykorzystanie cennego surowca drzewnego.

Pellet - ekologiczne paliwo

Pellet to rodzaj paliwa ekologicznego, zaliczanego do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywanego do wytwarzania energii cieplnej w dużych instalacjach, jak i przez klientów indywidualnych oraz do produkcji energii w energetyce zawodowej. Uzupełnia on ofertę produktową Grupy Stelmet, co pozwala dywersyfikować przychody i maksymalizować marże. Sprzedawany jest pod czterema markami własnymi (Lava, Olimp, Firemaxx oraz Ecospecial). Grupa Stelmet jest drugim największym producentem pelletu w Polsce (według kryterium mocy produkcyjnych w roku obrotowym 2014/2015) oraz istotnym dystrybutorem pelletu na rynki europejskie.

Dbamy o swoje otoczenie

Wykorzystujemy jedynie drewno z certyfikatem FSC®

Na każdym etapie produkcji staramy się redukować do minimum negatywny wpływ naszej działalności na środowisko naturalne. Wykorzystujemy wyłącznie drewno posiadające certyfikat Forest Stewardship Council® - oznacza to, że surowiec pochodzi z zasobów leśnych zarządzanych zgodnie z „Zasadami Dobrej Gospodarki Leśnej".

Wykorzystujemy jedynie drewno z certyfikatem FSC<sup>®</sup>

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
tel. 68 329 38 00, fax 68 329 38 07, e-mail stelmet@stelmet.com

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij
Stelmet S.A. nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu