Centrum Prasowe / Komunikaty prasowe

MrGarden - nowy zakład produkujący elementy architektury ogrodowej w Grudziądzu

Milionowa inwestycja i setki miejsc pracy!

Stelmet S.A. inwestuje w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Grudziądzu blisko 300 mln złotych. Na działce o powierzchni 26,2 ha trwa budowa zakładu produkcji architektury ogrodowej MrGarden. W fabryce będą produkowane wyroby przeznaczone do grodzenia, wyposażenia i dekoracji ogrodów, parków tarasów i innych przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Wyroby z Grudziądza będą eksportowane głównie do krajów Unii Europejskiej. Produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2016 roku.

- Stelmet od początku swojej działalności koncentruje się na produkcji drewnianej architektury ogrodowej. 30 lat doświadczenia gwarantuje najwyższą jakość. Fabryka w Grudziądzu będzie jednym z największych zakładów spółki Stelmet S.A. MrGarden będzie nowoczesną firmą, w której będziemy produkować wyroby o najwyższej jakości stosując najnowsze rozwiązania techniczne. - mówi Stanisław Bieńkowski, prezes Stelmet S.A.

Aktualności z placu budowy.

Inwestycja realizowana jest przez firmę Skanska. Wykonawca zakończył roboty ziemne i przyłączeniowe. Trwają prace związane z utwardzaniem placu manewrowego i magazynowego.

- W ramach hali „przetarcia” wykonaliśmy fundamenty, zamontowaliśmy prefabrykowane słupy żelbetowe oraz dźwigary stalowe wraz z płatwiami. Rozpoczęliśmy murowanie ścian osłonowych i montaż blachy na dachu. W najbliższym czasie przystąpimy do wykonania podkładów betonowych pod posadzkę. W ramach hali produkcyjnej zrealizowaliśmy już fundamenty oraz prefabrykowane słupy żelbetowe. W hali wykonujemy obecnie podziemne zbiorniki, w których będzie przebiegał proces impregnacji drewna. W ramach dwóch wiat mamy już wykonane fundamenty i słupy prefabrykowane żelbetowe. W jednej z nich montujemy obecnie dźwigary stalowe.

W ramach kontraktu zrealizowaliśmy już 45 tys. m2 płyty betonowej placu składowego i dróg dojazdowych. Na placu półprefabrykatów i na terenie, gdzie znajdą się parkingi wykonaliśmy już warstwy podbudowy. W tym tygodniu kończymy makroniwelacje całego, objętego umową, terenu. - dodaje Monika Froń – Dąbrowska, główny specjalista z zespołu ds. komunikacji, Skanska S.A.

Gwarantujemy pracę i wysokie wynagrodzenie.

MrGarden już teraz poszukuje pracowników. Aktualnie prowadzony jest nabór i szkolenia kadry kierowniczej. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie blisko 500 osób. W pierwszym kwartale 2016 roku planowane są szkolenia specjalistów do obsługi maszyn.

Zależy nam na pozyskaniu pracowników, którzy chcą z nami budować w Grudziądzu światową firmę, opartą na nowoczesnej technologii, w której człowiek odgrywa najważniejszą rolę. W grudniu rozpoczynamy rekrutacje na stanowiska służb utrzymania ruchu – elektromechaników, automatyków, szlifierzy narzędziowych. Będziemy także budować trzon kadry średniego zarządzania - mistrzów zmianowych, brygadzistów, magazynierów. Zależy nam na pracownikach, którzy mają doświadczenie w naszej branży ale jesteśmy również otwarci na pracowników zmotywowanych do przyswojenia wiedzy dotyczącej obróbki drewna, a posiadających doświadczenia na stanowiskach podobnych do tworzonych przez nas w nowej fabryce. Dużym atutem potencjalnych kandydatów będzie znajomość systemów ERP w tym głównie systemu SAP. - zaznacza Sławomir Jankowski, dyrektor personalny Stelmet S.A.

Wkrótce uruchomiona zostanie strona internetowa MrGarden, na której potencjalni kandydaci znajdą informacje dotyczące rekrutacji. Osoby zainteresowane pracą mogą składać oferty zawierające CV i list motywacyjny pocztą elektroniczną na adres rekrutacja@mrgarden.com.pl

 Więcej informacji pod adresem www.mrgarden.com.pl

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
tel. 68 329 38 00, fax 68 329 38 07, e-mail stelmet@stelmet.com

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij
Stelmet S.A. nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu